Kogo dziś zablokuje Facebook

Niskie ciśnienie było od rana. Za oknem woda w parapet kap, kap, kap co w wielką senność mnie wprowadzało. Pożaliłam się na fanpage, że Listopad rozgościł w Krakowie. Widać  moje wiadomości docierają gdzie należy, bo godzinę później ktoś postanowił zadbać o moje samopoczucie i zafundować mi mega skok ciśnienia. 

Jak się wczytacie w załączony print screen to dowiecie się, że do 18 lipca moje konta na FB zostało zablokowane. Wiem, że blog parentingowy to ostatnie miejsce na nowinki techniczne związane z social mediami, ale no kurcze, wkurzyli mnie. 
Jeśli ktoś nie jest zainteresowany tematem, najlepiej niech odpuści dzisiejszy post.

No i chciałabym Wam jakoś dać znać dlaczego na fanpage będzie taka cisza.

A cisza będzie, bo nie mogę… (zaznaczam na niebiesko)

Bardzo podoba mi się określenie, że komputer z którego korzystam mógł zostać zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. Oczywiście, że mógł, ale czy to jest od razu powód do blokady? Zwłaszcza bez wcześniejszego kontaktu?
Czym zawiniłam?
Dwa tygodnie temu, dokładnie 27 czerwca zgłosiłam poprzez przycisk pomocy na Instagramie problem z nazywaniem lokalizacji w moim iPhonie. Problem ten był też na iPadzie. Grzebałam w necie w poszukiwaniu rozwiązania- bezskutecznie. Zgłosiłam, bo stwierdziłam, że to wina aplikacji. Miałam prawo.

Mam taką brzydką cechę, a mianowicie często odkładam różne rzeczy na później. Tak było w przypadku instalacji aktualizacji oprogramowania iOS na moich urządzeniach. Po tym jak wysłałam zgłoszenie problemu coś mnie tknęła i zainstalowałam uaktualnienie. Problem jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki znikł. Lokalizacja powróciła.
Minęły dwa tygodnie, ja już dawno zapomniałam o zgłoszeniu. Aż do momentu, w którym próbuję dodać post na moim fanpage. Wyskakuje mi komunikat. 

Myślę co jest??
Grzebię głębiej i znajduję rozwiązanie. Klikam w opcję przesłania swojej opinii co sądzę na ten temat. I wyświetla mi się to.

Ręce mi opadły. Cycki też.
Reasumując – konto zawieszone. Konto na fb mimo, że problem z instagramem zgłaszany. Pomyłki zgłosić się nie da, bo strona z formularzem niedostępna. Zgłosiłam w jakimś innym miejscu, pewnie nie dotrze tam gdzie trzeba. Albo dotrze i ktoś kolejny nie przeczyta ze zrozumieniem i zawiesi mi konto na kolejny tydzień. Albo miesiąc. 
Ja wiem, że tam po drugiej stronie pracuje ktoś, kto różniastych zgłoszeń ma milionpińćsetdwadziewińćset. Ale ludzie, no bez jaj. Wypadałoby wcześniej skontaktować się z kimś, powiadomić, że konto zawieszają?
Od dłuższego czasu przyglądam się zmianom na FB. Mało korzystnym zmianom dla nas blogerów. Z każdymi zmianami coraz bardziej potwierdza się, że za darmo to tylko w gębę możesz dostać.
Siedziałam cichutko, bo co ja tam wiem. Ograniczanie zasięgu, płatne reklamy. Oj tam. Prowadziłam sobie ten swój mały fanpage, wrzucałam statusy mniej lub bardziej ważne, link do postów.Jakiś kontakt z czytelnikami miałam pomimo ograniczeń i problemów z zasięgiem. Przez myśl mi nawet przeszło coby reklamę płatną na te 2 lata bloga co już niebawem wykupić. 
Teraz już tego nie zrobię. Dlatego, że dotarło do mnie jak mało ważne to wszystko jest. Jestem tylko nic nieznaczącym użytkownikiem wśród milionów tej społeczności. I w każdej chwili mogą mi konto zablokować/ zlikwidować bez poinformowania, podania przyczyny. 
Oczywiście żal jest i byłby ogromny gdyby konto znikło całkowicie. Ale o ile większy byłby gdybym w jego reklamę zainwestowała grube pieniądze? 
Dlatego Facebook-u. Miłości między nami już nie będzie.
Ps. Widzę Wasze wiadomości. Przykro mi, ale nie odpowiem na nie. Z konta prywatnego także. Jeśli macie coś pilnego piszcie na maila. Mam nadzieję, że wrócę jednak szybciej. A tymczasem – w każdej sytuacji trzeba znaleźć coś pozytywnego.
Urlop sponsorowany przez Facebook (mogli mnie chociaż gdzieś wysłać nad morze, a nie tak w deszczowym Krakowie zostawili). 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

10 komentarzy do "Kogo dziś zablokuje Facebook"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lili
Gość

ale zonk :/

Anonymous
Gość

FB ostatnimi czasy różne udziwnienia wprowadza. Mnie bardzo zaskoczyło ostatnio, że dodając post musiałam przechodzić weryfikację obrazkową i potwierdzać, że ja to ja. Natomiast post, który udostępniłam na swojej tablicy w związku z jakimś konkursem po prostu znikł. Cuda na kiju.

Kasia Rog
Gość

Nieźle Cię urządzili. Dla mnie cały ten facebook to przeżytek. Znudził mi się, rzadko tam zaglądam już.

Anonymous
Gość

facebooka nie mam wcale nk usunelam od razu lepiej sie zyje 🙂 wiecej czasu na marnowanie go gdzie indziej hehe

surrealistka
Gość

🙁 fejs i mnie wkurza; i dziwi mnie to meduium – takie nieprzewidywalne jest…

Gizanka
Gość

Coraz więcej z tym FB problemów i dziwnych sytuacji zniknięć/zawieszeń kont 🙁 Szkoda

Anna Maria
Gość

Jesteśmy w systemie…Ten fb jeden z wielu…Dobrze,że już jesteś…Moc pozdrowień!

Aleksandra F
Gość

mnie się na google ostatnio takie cuda dzieją, ponieważ ośmieliłam się wysłać zgłoszenie 🙁 Ostrzegam więc również przed wysyłaniem tam czegokolwiek, bo to już druga „niespodzianka” google. Kilka lat temu zablokowali mi konto z powodu rzekomych niezgodności danych i kazali przesłać skan dowodu. Nie wysłałam i straciłam tym samym konto

Tedi
Gość

Coś mi się wydaje, że jak tak dalej pójdzie to blogerzy przeniosą się gdzieś indziej. Tylko gdzie?

Anita Nails
Gość

z tą str że jest niedostępna to też coś takiego ost miałam 🙂 dobrze wiedzieć już czemu :/ chore to jest i za dużo sobie pozwalają